ROCK YOUR LIFE

ROCK YOUR LIFE

Czego nauczyłam się o przyjaźni?

Bez kobiecych przyjaźni nie ma prawdziwego girl power…

…wie to każda dziewczynka już od przedszkola, która wymieniając się z koleżanką ręcznie zrobionymi naszyjnikami z napisem BFF deklaruje wierność po wsze czasy. Co mogłabym jej powiedzieć po wielu latach doświadczenia w byciu przyjaciółką?

1. Idea doskonałej przyjaźni to mit.Żadna przyjaźń nie jest idealna. W każdej przyjaźni będą chwile, w których denerwuje cię to, co mówi lub robi przyjaciółka. Pytanie jak sobie z tym poradzisz. W rzeczywistości te konflikty czasami sprawiają, że przyjaźń jest silniejsza i bliższa …..a czasem nie i wtedy wiesz, że to nie była przyjaźń. Zdarzą się chwile, kiedy będziesz musiała zaakceptować małe dziwactwa dotyczące przyjaciół. Nie próbuj tego zmieniać. Jeśli zaakceptujesz przyjaciółki takimi, jakimi są, one zaakceptują ciebie taką, jaka jesteś

2. Przyjaźń nie zawsze jest słodka. Często na przyjaciela spada obowiązek trzeźwej oceny sytuacji, na które rodzina nie może sobie pozwolić w obawie przed zranieniem cię do żywego lub utratą zdrowia – własnego oczywiście. Tylko prawdziwą przyjaciółkę stać na to, by powiedzieć ci, że w tej sukience, na którą wydałaś ostatnie zaoszczędzone pieniądze, wyglądasz delikatnie mówiąc jak baleron na haku w sklepie u rzeźnika za rogiem. Żaden mąż czy chłopak na taką odwagę się nie porwie.

3. Nie łatwo osiąść na laurach – przyjaciółki rzucą ci wyzwanie w momencie jak najbardziej ci się nie chce. Przekonają, abyś spróbowała nowych rzeczy, staną się mentorkami w karierze zawodowej i popchną do osiągania doskonałości we wszystkich dziedzinach życia. Nagle w twoim pokoju stanie trenażer, a ty będziesz zalewać się potem przy wjeździe na jakąś wyimaginowaną górę tylko po to, aby zdobyć wyimaginowane złote koło.

4.. Nauczysz się asertywności i negocjacji– umiejętności szczególnie potrzebnych , gdy mówisz mężowi, że wyjeżdżasz z przyjaciółkami na 4 dni do Barcelony, a on zostaje w domu sam, co do końca prawdą nie jest gdyż razem z nim zostaje dwójka dzieci w wieku szkolnym, świnka i rybki.

5. Posiądziesz wiedzę tajemną – będziesz wiedzieć kiedy twoja przyjaciółka potrzebuje ucha do słuchania, ramienia do płaczu lub wieczornego tańca i picia koktajli.

„Mówi się, że nic nie trwa wiecznie, marzenia się zmieniają, trendy przemijają, ale przyjaźnie nigdy nie wychodzą z mody”, to cytat z Seksu w wielkim mieście. Biblii kobiecej przyjaźni, którego wszystkie sezony obejrzałam trzy razy i stawiam na szalę swoje buty i torebki, że będzie i czwarty.

A co Ty byś dopisała do tej listy?Chętnie poznamy twoją opinię w komentarzu.