ROCK YOUR LIFE

ROCK YOUR LIFE

Projekt „JA” – Twoje życie ma datę przydatności!

Każdy chce mieć w życiu jak najlepiej. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Dlaczego? Zastanawialiście się nad tym, dlaczego jedni mogą mieć wszystko o czym zamarzą, a inni ledwo wiążą koniec z końcem i robią to czego nie lubią?

Osobiście wcześniej nie przywiązywałam do tego większej uwagi, aż trafiłam na właściwe książki i właściwych ludzi. To dzięki temu zaczęłam się zastanawiać nad tym, co chcę jeszcze w życiu zobaczyć, doświadczyć i czego chcę się nauczyć.

Zaczęłam zgłębiać temat i próbować wdrażać go w życie. I wiecie co? To działa!

Dlatego też chcemy Was zmobilizować do przemyśleń nad własnym życiem, Waszymi marzeniami. Pomyślcie o tym co chcielibyście jeszcze zrobić, doświadczyć, kim chcielibyście być?

Pomyśl czego będziesz żałować na starość jeżeli tego nie zrobisz. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, żeby coś zacząć i nie zapomnij, że życie ma datę przydatności, której nikt nie zna. Proponuję więc nie zastanawiaj się zbyt długo i działaj! Nasze życie staje się tylko krótsze. Nie bój się robić czegoś co chcesz, nawet jeśli niesie to ze sobą ryzyko. Nie bój się popełniać błędów bo to na błędach uczysz się najlepiej.

Zastanów się – planujesz swoje wakacje? Większość ludzi to robi, dlaczego więc lepiej planujemy wakacje niż własne życie?

Z wakacjami jak i z życiem masz trzy opcje do wyboru:

Opcja numer 1

Jedziesz na wakacje – nie wiesz gdzie, nie wiesz za ile jakoś to będzie. Być może będzie Ci się podobać, ale jest też szansa ze nie będzie to w ogóle w Twoim stylu. Nie wiesz, czy starczy Ci pieniędzy i jakie rzeczy ze sobą zabrać. Tak wygląda plan na życie większości z nas.

Opcja numer 2

Jedziesz na wakacje – nie wiesz gdzie, ale wiesz za ile. W tym przypadku wiesz przynajmniej, że nie narobisz sobie długów. Wciąż nie jesteś pewny co wziąć ze sobą i czy spodoba CI się to, co zobaczysz.

Opcja numer 3

Jedziesz na wakacje – wiesz gdzie i wiesz za ile. Przejrzałeś wszystkie możliwe oferty i wybierasz miejsce swoich marzeń. Na pewno będzie Ci się podobało, bo sam wybrałeś, gdzie chcesz pojechać. Masz wystarczająco pieniędzy i wiesz jakie rzeczy masz ze sobą zabrać. Tak powinien wyglądać tez plan na Twoje życie.

W tym cyklu tekstów pokażemy Wam w skrócie jak wdrożyć w życie wersje numer 3. Oczywiście jeśli tylko chcesz. Jeżeli wersja numer 1 i 2 tez Ci odpowiada to nie ma problemu, nie trać czasu na czytanie.

Od czego zacząć…
“All you need, is to be happy” – prawda, ale co to znaczy. Definicja szczęścia według słownika polskiego to:
· Powodzenie w przedsięwzięciach, sytuacjach życiowych
· Uczucie zadowolenia radości i wszystko co wywołuje ten stan
· Zbieg pomyślnych okoliczności

Pojęcie szczęścia jest dla każdego inne i dlatego trzeba się na tym dobrze zastanowić. Zanim pójdziemy dalej, damy Wam czas na przemyślenie.

Odpowiedz sobie na pytania (i koniecznie je zapisz):
1. Co sprawia ze jestem szczęśliwa/szczęśliwy?
2. Co lubię robić i sprawia mi radość?

Zastanówcie się dobrze…ciąg dalszy nastąpi…