ROCK YOUR LIFE

ROCK YOUR LIFE

Przyjemne z pożytecznym – Jak zrobić wieniec świąteczny?

Nie obyło się bez przeszkód, ale udało się jeszcze przed świętami. Po drodze były kwarantanny i lockdown, ale zrobiliśmy co trzeba. Od razu wrócił mi świąteczny nastrój. Zawsze chciałam nauczyć się robić wieńce i w końcu się udało. Miałam szczęście uczestniczyć w mini warsztatach zorganizowane przez moja teściową.

Jak na pierwszy raz to wyszło nie najgorzej, okazuje się że to wcale nie takie trudne, także po świątecznych wieńcach, przyjdzie tez czas na wiosenne albo wielkanocne dekoracje. Pomysłów można mieć co nie miara. Wygląda na to, że będę miała kolejne hobby.

Jak zrobić wieniec świąteczny i umilić sobie czas?

Poza satysfakcją ze zrobienia czegoś fajnego, jest to metoda na relaks albo wieczór z przyjaciółkami. Trochę zielska, wina, muzyki i od razu człowiekowi robi się lepiej.
Zanim weźmiecie się do pracy, nie zapomnijcie o zaspokojeniu podstawowych potrzeb:

1. Nawadnianie – oczywiście woda nie zaszkodzi, ale na tą okazje wino sprawdzi się lepiej. Zwiększenie poziomu kreatywności gwarantowane.
2. Nakarmić tasiemca – na głodnego nie ma co zaczynać. Jeżeli nie wiesz co przygotować – u nas na blogu znajdziesz przepisy a’la Kasia – rozgrzewające curry albo jesienna zupa.Deseru też nie może zabraknąć – może masz ochotę na świąteczne ciasteczka albo ciasto z dyni? Zajrzyj na inne nasze posty tutaj.
3. Świąteczna muzyka na pogłębienie świątecznego nastroju.

Przed przestąpieniem do pracy trzeba zaopatrzyć się w materiały. To będzie potrzebne w przypadku, gdy chcecie zrobić wieniec:

· Słomiany wieniec jako baza.
· Drucik (najlepiej w kolorze zielonym).
· Dużo zielska – dozwolone jest wszystko co znajdziecie w kwiaciarni, przy drodze czy u sąsiada. Im więcej różnych zielonych gałązek tym lepiej. Tu oczywiście przyda się praca zespołowa – ty lokalizujesz potencjalna ofiarę a mąż idzie zrywać.
· Dodatki – kwiatki, owoce, bombki, liście co tylko chcecie.
· Lampki.
· Nożyce do cięcia gałązek.

Wszystko jest? No to zaczynamy!
1. Na początek przygotuj sobie wszystkie materiały, które chcesz umieszczać na wieńcu. Najwięcej pracy jest z cięciem gałęzi na mniejsze.
2. Wieniec i drucik – na początek owijamy ok. 5 razy drucik w koło wieńca.
3. Następnie bierzemy parę gałązek i zaczynamy od brzegu je dodawać – owijać je za każdym razem drucikiem. Tak od jednego brzegu do drugiego, a następnie dookoła wieńca zwracając uwagę na to, żeby kompletnie zakryć słomianą podstawę.
4. Starajcie się wybierać różne rodzaje zieleni i co jakiś czas dodatki – poziom kreatywności zależy od Was.
5. Zakończenie wieńca jest najtrudniejsze, ale nie aż tak. Dodawajcie małe gałązki i starajcie się ukryć pod nimi drucik. Drucik owijamy parę razy i zawiązujemy.
6. Na koniec można dodać lampki, świeczkę itp.

Gotowe! Udanej zabawy i chwalcie się jak coś zrobicie. I nie musicie się spieszyć przed świętami, w styczniu i lutym będzie czas – może to będzie alternatywa na karnawałową zabawę…