Sklep do którego pojedziesz nie tylko po zakupy.

Generalnie to tylko sklep …. zwykły sklep ogrodniczy … ładne kwiatki, doniczki, trochę ozdób domowych. Sklep jak sklep. Jednak raz w roku przemienia się on w atrakcje turystyczną przeciągającą tłumy klientów. Dlaczego?
Sieć sklepów Intratuin organizuje corocznie świąteczne show. Prace nad wystawą zaczynają się już we wrześniu – budowane są wtedy makiety z setkami różnych domków, lampek ludzików, wiatraków i kolejek. Wszystko świeci się, porusza i jeździ jak może. Świąteczne rodzinne odwiedziny w tego sklepu stały się już niemal holenderską tradycją (drugą jest śniadanie w Ikei w drugi dzień świąt Wielkanocnych ).

I nawet jeśli Twój mąż nienawidzi chodzić po sklepach, to ten ból zrekompensuje mu oglądanie kolejek. Podekscytowane dzieci latają od jednego do drugiego pociągu.
Jedne z najlepszych świątecznych show znajduje się w sklepie Intratuin w Duiven. Oprócz makiet z pociągami, domkami i różnego rodzaju atrakcjami, sklep ten ma jeszcze specjalne show.

Oglądasz je wjeżdżając po ruchomych schodach w krainę pięknych choinek i najróżniejszych ozdób świątecznych. To właśnie dlatego musisz mieć ze sobą całą rodzinę, bo gdy zobaczysz te cuda, na pewno nie wyjdziesz stamtąd z pustymi rękami. Oprócz bombek, dzwoneczków, gwiazdeczek, światełek I innych ozdóbek musi być przecież jeszcze choinka. Na szczęście mąż już obejrzał trochę jeżdżących pociągów więc jest w nieco lepszym humorze. Dodatkowo w czasach przed zarazą, po zwiedzeniu sklepu można było posilić się hot dogiem z kiełbaską Unox a dzieci mogły pojeździć na starodawnej karuzeli.

Pomimo tłumu ludzi i wydanych pieniędzy większość rodziny wychodzi z sklepu zadowolona i wraca do domu z ogromną ilością dodatkowych ozdób świątecznych, pachnącą choinką i fajnymi wspomnieniami.

Po takim wypadzie jesteś w pełni świątecznym nastroju, który pomoże Ci przeżyć ubieranie choinki. I oby wszystkie ozdoby, które kupiłaś się na nią zmieściły…

A jak nie, to zrobimy jeszcze jakiś wieniec świąteczny… może już niedługo.